OLYMPUS >

CAMERAS AND LENSES BRAND SITE

Takehiko Nakafuji

Takehiko Nakafuji

Nowy obiektyw 25 mm 1:1.2 PRO i niezawodny korpus Olympus PEN-F tworzą kompaktowy i lekki aparat o zwartym, agresywnym wyglądzie. Duża powierzchnia szkła i specjalna konstrukcja obiektywu pozwalają uchwycić najmniejszą ilość dostępnego światła.

Z takim zestawem udałem się do Paryża, aby zrobić czarno-białe zdjęcia nocnych krajobrazów. Obiektyw o dużej średnicy doskonale sprawdził się podczas fotografowania słabo oświetlonych nocnych widoków. Przy minimalnej przysłonie szybkość migawki jest wystarczająca do robienia zdjęć z ręki, a delikatne efekty rozmycia dodały niepowtarzalnego wyglądu wieczornym lampom i światłu księżyca. Dodatkowo, dzięki monochromatycznym profilom aparatu PEN-F, jak sądzę, uchwyciłem unikalną, liryczną atmosferę przenikającą paryską noc.

Kiedy mówię o Paryżu nocą, przychodzą mi do głowy arcydzieła Brassai’a z lat trzydziestych. Aby złożyć mu hołd, odwiedziłem miejsce jego spoczynku na cmentarzu Montparnasse.
Klasyczny wygląd Paryża prawie nie zmienił się od czasów zdjęć Brassai’a. Aby okazać szacunek mojemu wybitnemu poprzednikowi, postanowiłem utrwalić dzisiejszy obraz Paryża w moim własnym stylu, korzystając z najnowszego aparatu cyfrowego i obiektywu. Było to magiczne doświadczenie, dzięki któremu czułem, jakby doszło do zbliżenia w czasie i przestrzeni.

Takehiko Nakafuji

Takehiko Nakafuji

Japonia

Nakafuji, absolwent Tokyo Visual Arts, prowadzi w Tokio Galerię Niepce. Opublikował albumy ze swoimi zdjęciami, między innymi STREET RAMBLER, a jego prace można zobaczyć na międzynarodowych wystawach. Jest m.in. laureatem 24 edycji Tadahiko Hayashi Awards.