OLYMPUS >

CAMERAS AND LENSES BRAND SITE

PAUL EMMINGS

PAUL EMMINGS

Nauka fotografowania to podróż, a nie jej cel. Jestem w tej podróży od niedawna, ale zdążyłem się już sporo nauczyć o kompozycji. Aparat, którego używam, to bardzo zdolny cud techniki, który potrafi robić wspaniałe rzeczy, ALE nie podpowie mi, na co skierować obiektyw i kiedy nacisnąć przycisk migawki.

Mieszkam w Oksfordzie, ale uwielbiam podróżować. W ostatnim czasie podróżowałem trochę po świecie i kilka miesięcy spędziłem w Australii, poznając olśniewające piękno tego niezwykłego kraju! Pierwszą rzeczą, jaką zrobiłem przed podróżą, był dobór odpowiedniego sprzętu fotograficznego. Zdecydowałem się na pełny zestaw Mikro 4/3 z aparatami OM-D E-M5 i E-M1.

Przed tą podróżą fotografia była po prostu moim hobby. Jednak wspaniałości natury rozpaliły we mnie pasję i chęć doskonalenia umiejętności. KOMPOZYCJA, KOMPOZYCJA, KOMPOZYCJA — to trzy słowa, które, według mnie, stanowią kwintesencję tego, co czyni zdjęcie udanym. Zawsze staram się nadać moim fotografiom wyjątkowy „charakter Paula Emmingsa”. Niedawno moje zdjęcia zostały opublikowane w ważnym brytyjskim magazynie fotograficznym.

Gdyby nie Olympus, nie byłbym w miejscu, w którym dziś stoję. Uważam, że produkty tej marki są wspaniałe. W 2013 roku otrzymałem tytuł Olympus European Inspirational Photographer, a w 2014 byłem jurorem ogólnoświatowego konkursu fotograficznego zorganizowanego przez firmę Olympus.

PAUL EMMINGS

PAUL EMMINGS

Wielka Brytania

Paul Emmings to pełen pasji fotograf, na co dzień mieszkający w Oksfordzie, ale uwielbiający podróżować, który niedawno przemierzył Australię. Jego prace były publikowane w znanych brytyjskich magazynach fotograficznych. W 2013 roku otrzymał tytuł Olympus European Inspirational Photographer, a w 2014 był jurorem konkursu Olympus Global Photo Contest.