OLYMPUS >

CAMERAS AND LENSES BRAND SITE

JAVIER CAMACHO

JAVIER CAMACHO

Kocham fotografować naturalne pejzaże. Jestem alpinistą i ze względu na tę pasję często podróżuję. Zdobyłem dotychczas kilkanaście szczytów, między innymi w Himalajach, Karakorum, Andach, Uralu, na Arktyce i w Afryce. Zaliczyłem 4 z 7 najwyższych szczytów świata, trzytysięczniki w Pirenejach oraz połowę czterotysięczników w Alpach.
Po prostu kocham być wysoko w górach. Góry sprawiają, że żyję, i dokładnie to uwieczniam na zdjęciach wykonywanych przez mojego nieodłącznego towarzysza OM-D: moje uwielbienie życia.

Gdy pracuje się w tak szczególnym, surowym środowisku, wcale nie jest łatwo znaleźć odpowiedni sprzęt fotograficzny. Zawsze poszukiwałem rozwiązań najlepiej sprawdzających się podczas naszych górskich wypraw (szczyty o wysokości 8 tys. metrów). Starałem się znaleźć sprzęt najdoskonalej spełniający moje potrzeby, zapewniający odpowiednią jakość, ale też niezawodność, która pozwoli mu znieść pracę w skrajnych warunkach pogodowych.

Model OM-D E-M1 nadaje się idealnie do takich warunków i wydaje się jednym z najlepszych aparatów na nasze wielogodzinne wędrówki. Połączenie znakomitego systemu 5-osiowej stabilizacji wbudowanego w korpus aparatu z bardzo jasnymi obiektywami ZUIKO PRO idealnie sprawdza się w bardzo ciemnym otoczeniu. Dodatkowo zaskoczyła mnie jakość elektronicznego celownika.

JAVIER CAMACHO

JAVIER CAMACHO

Hiszpania

Javier Camacho specjalizuje się w naturalnych pejzażach. Jest alpinistą i niestrudzonym podróżnikiem. Odwiedził i sfotografował Himalaje, Karakorum, Andy, Ural, Arktykę, Afrykę. Na swoim koncie ma ponad 40 ekspedycji fotograficznych.