OLYMPUS >

GALERIA PRO

Vitek Ludvik

Vitek Ludvik

Bycie jednym z zaledwie kilku fotografów wybranych do testowania nowego aparatu OM-D E-M1 Mark II było dla mnie bardzo ekscytującym przeżyciem. Od razu wpadłem na pomysł, co chciałbym sfotografować. Moje doświadczenie zawodowe opiera się na pracy z ludźmi, głównie sportowcami. Postanowiłem sfotografować niektóre z moich ulubionych dyscyplin sportowych — kajakarstwo i paralotniarstwo.

Zaplanowałem więc podróż do Włoch, z powrotem do Czech, a następnie do Norwegii i na słowackie mistrzostwa w paralotniarstwie, gdzie rozpocząłem przygodę z nowym aparatem OM-D. Od razu doceniłem niektóre nowe i ulepszone rozwiązania, wśród nich autofokus.

Po kilku dniach fotografowania latania swobodnego i paralotniarstwa wróciłem do Czech i jeszcze tego samego dnia wyruszyłem do Norwegii. Byłem pewien, że podczas wyprawy z kilkoma najlepszymi na świecie kajakarzami górskimi będę miał szansę na niesamowite ujęcia. Jednak największym wyzwaniem w Norwegii zawsze jest pogoda — tamtejsze letnie opady stanowią niełatwą próbę dla każdego aparatu, ale E-M1 Mark II bez najmniejszego trudu poradził sobie z silnym deszczem i chlapiącą wodą.

Obserwowanie wyśmienitych sportowców i fotografowanie ich nowym aparatem OM-D było prawdziwą przyjemnością. To naprawdę świetny sprzęt, na którego funkcjonalności mogłem zawsze polegać. Najbardziej urzekł mnie udoskonalony autofokus z dużo większą liczbą punktów ostrości i lepszą dokładnością ogniskowania.

Vitek Ludvik

Vitek Ludvik

Republika Czeska

Vitek Ludvik, filmowiec i fotograf, urodził się w Czechach. Osiągnięcia w dziedzinie fotografii sportowej uczyniły go cenionym na całym świecie fotografem sportów ekstremalnych i innych outdoorowych wydarzeń. Dzięki naturalnemu talentowi do uwieczniania prawdziwych historii prawdziwych ludzi bierze udział w niezwykle ciekawych projektach, często współpracując z Red Bull Media House. Jednak zakres jego pracy jest znacznie szerszy: fotografuje wydarzenia społeczne i sportowe, pracuje w studiu, koncentruje się na reklamie i prezentacji produktów, zajmuje się też fotografią portretową. Ze względu na niezwykle kreatywne podejście jest jednym z najbardziej rozchwytywanych czeskich fotografów.