OLYMPUS >

GALERIA PRO

Victoria Rogotneva

Victoria Rogotneva

Od 30 lat podróżuję po całym świecie. A od niemal 8 lat nie wypuszczam z rąk aparatu. Zaczęłam od fotografowania pejzaży, ale stopniowo uświadamiałam sobie, że dużo bardziej interesują mnie zwierzęta i ludzie.

Żadne miejsce na Ziemi nie oferuje takiej różnorodności jak Afryka. Ze względu na barwne plemiona i bogactwo gatunków zwierząt kontynent ten stał się moim drugim domem. Podczas pobytu w Afryce używałam innego sprzętu, ale doszłam do wniosku, że aby dalej się rozwijać, potrzebuję czegoś zupełnie nowego.

Wybrałam aparat Olympus OM-D E-M1 Mark II i wybór ten nie był przypadkowy: bardzo zależało mi na szybkim i dokładnym autofokusie, cichym trybie migawki, szybkości fotografowania, dobrym odwzorowywaniu barw i lekkości całego systemu.Ponieważ aparat Olympus posiada wszystkie te cechy, moim zdaniem niezaprzeczalnie wygrywa z innymi modelami.

Na wyprawę do Namibii w południowej części Afryki zabrałam nowego Olympusa OM-D E-M1 Mark II i wcześniej używany model E-M1. Aparaty te wyglądają podobnie. Podczas tej podróży chciałam porównać działanie autofokusa i matrycy. Szybki i dokładny autofokus jest niezwykle ważny podczas fotografowania zwierząt, a zdjęcia pejzaży wymagają dobrego odwzorowywania barw.Prawdziwą przyjemność sprawiło mi szybkie fotografowanie. Dzięki nowemu aparatowi Olympus przestałam się zastanawiać, kiedy nacisnąć migawkę — po prostu uwieczniałam dokładnie te chwile, które chciałam!

Byłam również zadowolona ze zdjęć pejzaży, nawet tych wykonanych w słabym świetle. Model E-M1 Mark II ma lepszą matrycę, znacznie lepiej odwzorowuje kolory i skuteczniej zapobiega szumom przy niskim kontraście. Ponadto aparat ten posiada najlepszy zakres dynamiki umożliwiający wykonywanie zdjęć nawet w przypadku tylnego oświetlenia. To bardzo istotne dla fotografa pejzaży.Niestety aparat mogłam testować tylko przez trzy tygodnie, a chciałabym ten okres wydłużyć, ponieważ praca z tak zaawansowanym sprzętem Olympus była czystą przyjemnością. Intuicyjny interfejs, dostęp do funkcji na korpusie, pojemna bateria, szybki autofokus i dobra matryca — wszystko to pozwala cieszyć się każdym zdjęciem. Dla fotografa oznacza to możliwość tworzenia dokładnie takich zdjęć, jakie chce!

Victoria Rogotneva

Victoria Rogotneva

Rosja

Victoria Rogotneva z Rosji ukończyła wydział fizyki, ale została fotografką i podróżniczką. Od dnia, w którym po raz pierwszy chwyciła aparat, już nigdy się z nim nie rozstała. Obecnie większość swojego czasu poświęca na organizację ekspedycji fotograficznych na całym świecie. Afryka, Europa, Azja, Ameryka, a nawet Arktyka — lista miejsc, które odwiedziła jako fotografka, wydaje się nie mieć końca. Była laureatką i finalistką rozmaitych międzynarodowych konkursów w Europie i Ameryce. Wygrała m.in. konkurs „Najlepsze zdjęcia Rosji” (2013). Brała również udział w licznych wystawach w Moskwie, Sankt Petersburgu i innych rosyjskich miastach, a także w Izraelu i USA.