OLYMPUS >

GALERIA PRO

Olivier Follmi

Olivier Follmi

Postanowiłem wypróbować aparat OM-D E-M1 Mark II na tybetańskiej ziemi, która była dla mnie źródłem inspiracji, gdy około czterdziestu lat temu zaczynałem zawodową przygodę z fotografią. Wyruszyłem zatem w chiński rejon Qinghai, zachwycający zielonymi wysokogórskimi pastwiskami, i wędrowałem przełęczami na wysokości 5000 metrów. Nade mną rozpościerało się turkusowe niebo usiane drobnymi chmurkami przypominającymi płatki, popychanymi przez wiatr niczym barwne flagi niosące kojące modlitwy.

Dzięki nowemu aparatowi OM-D i zestawowi kompaktowych obiektywów z łatwością i lekkością pokonywałem kolejne góry, niosąc na ramieniu torbę ważącą mniej niż trzy kilogramy. Czysta przyjemność!

Aparat E-M1 Mark II pozwolił mi wyjść poza moje dotychczasowe podejście do fotografii. Zachęcił mnie do innowacji licznymi filtrami artystycznymi, dzięki którym mogłem być jeszcze bardziej kreatywny.

Trudno mi sobie wyobrazić bardziej kompletny aparat. Jestem przekonany, że model E-M1 Mark II wraz z obiektywami otwiera wymagającym zawodowym fotografom drzwi do przyszłości, do nowej ery fotografii. Ten niewiarygodny aparat łączy w sobie to, co najlepsze w modelach E-M5 Mark II i E-M1. Można go opisać w dwóch słowach: kreatywność i wolność.

Olivier Follmi

Olivier Follmi

Francja

Olivier Föllmi, fotograf-humanista o francusko-szwajcarsko-włoskich korzeniach, to guru fotografów podróżniczych. Jest laureatem konkursu World Press Photo oraz autorem 36 książek przetłumaczonych na dziewięć języków i wydanych w ponad półtora miliona egzemplarzy.