OLYMPUS >

GALERIA PRO

Kazuo Unno

Kazuo Unno

Zabrałem nowy OM-D E-M1 Mark II na 20 dni do Malezji, aby fotografować tamtejsze owady. Aparat zdecydowanie nie zawiódł moich oczekiwań. Podczas wyprawy przekonałem się, że to doskonały sprzęt do fotografowania insektów, głównie dzięki funkcji Focus Stacking, kluczowej w przypadku niewielkich obiektów, i trybowi Pro Capture, pozwalającym perfekcyjnie uchwycić lot motyla.

W przeszłości musiałem się sporo natrudzić przy fotografowaniu motyli w locie, a teraz otrzymuję dokładnie takie zdjęcie, jakiego oczekuję. Jestem pewien, że udało mi się po raz pierwszy sfotografować tego motyla podczas lotu właśnie dzięki trybowi Pro Capture. Niesamowicie udoskonalona korekcja zniekształceń oraz maksymalna szybkość 60 kl./s w trybie Pro Capture umożliwiły wykonanie tego zdjęcia. Większa szybkość migawki elektronicznej w trybie zdjęć seryjnych sprawia, że korzystanie z funkcji Focus Stacking jest niezwykle łatwe. Skrócenie czasu potrzebnego na pojedyncze zdjęcie znacznie zwiększyło moje szanse na wymarzone ujęcie. Krótszy czas, w porównaniu do aparatu E-M1, pozwala wykonywać zaskakująco szczegółowe zdjęcia nieruchomych obiektów, co czyni ten aparat idealnym do fotografowania na dworze bez statywu.

Cieszy mnie również większa liczba obiektywów z gamy PRO kompatybilnych z funkcją Focus Stacking. Jestem przekonany, że obiektyw 8 mm 1:1,8 Fisheye PRO w połączeniu z technologią Focus Stacking pozwoli przekroczyć nowe granice. Radość z fotografowania staje się jeszcze pełniejsza dzięki nowej lampie błyskowej makro STF-8 oraz fotografowaniu seryjnemu z prędkością 10 kl./s przy użyciu lampy FL-900R.

Kazuo Unno

Kazuo Unno

Japonia

Unno urodził się w Tokio w 1947 roku. Po ukończeniu Tokijskiego Uniwersytetu Rolniczo-Technologicznego rozpoczął eksplorowanie lasów tropikalnych na całym świecie. Obecnie mieszka w Komoro, w Nagano, i zajmuje się fotografowaniem owadów występujących w lasach tropikalnych. Jego Komoro Diary (Dziennik z Komoro), dostępny na stronie internetowej Kazuo Unno's Insects World of Digital (Cyfrowy świat owadów Kazuo Unno), jest od siedemnastu lat codziennie aktualizowany. Unno jest przewodniczącym Japońskiego Stowarzyszenia Fotografii Naukowej.