OLYMPUS >

GALERIA PRO

Tomoko Hidaki

Tomoko Hidaki

Pianistka Takane Ichikawa studiowała w Paryżu i wprost emanuje światową błyskotliwością, inteligencją i wolnością ducha. Jej napięcie i pasja widoczne podczas grania na scenie dają się wyraźnie uwiecznić na zdjęciach. Ustawiłam tryb cichy migawki i podeszłam tak blisko klawiszy pianina, jak tylko mogłam, starając się sfotografować ruch jej palców i sposób, w jaki nabiera powietrza.

Urzeczona pięknem ruchów ramienia i miękkością wyrazu Gena Yokosaki zapytałam, czy mogę go sfotografować. Yokosaka, skoncentrowany na smyczkowaniu, łagodnie otwiera i zamyka oczy, jakby śpiewał, i pozostaje niczym w transie, aż ktoś nie zawoła go po imieniu. W tym przypadku również korzystałam z trybu cichego.

Tańcząca z mieczem Kaori Kawabuchi jest na scenie niezwykle dynamiczna — ta artystka potrafi być jednocześnie groźna i łagodna. Pomimo że początkowo zaplanowaliśmy wyłącznie fotografowanie jej tańca z mieczem, ruchy bez miecza zachwyciły mnie tak bardzo, że podczas występy uwieczniłam różne style tańca. Przekonałam się, że aparat OM-D E-M1 Mark II reaguje bezbłędnie na jej gwałtowne, szybkie ruchy.

Najbardziej rewolucyjną funkcją jest funkcja dotykowego ustawiania ostrości AF. Tradycyjne aparaty obsługiwane przyciskami mają czasami trudności z nadążeniem za obiektami poruszającymi się po scenie w wirze światła, co wymusza rezygnację z wielu ciekawych ujęć. Funkcja AF Targeting Pad umożliwia natychmiastowe przesunięcie ostrości w inne miejsce.

Tomoko Hidaki

Tomoko Hidaki

Japonia

Hidaki, fotografka i członkini Japońskiego Stowarzyszenia Fotografów Scenicznych, pochodzi z Tokio, ale część swej młodości spędziła w Bostonie, w USA. Jest oficjalnym fotografem rozmaitych magazynów, przedsięwzięć scenicznych i festiwali muzycznych, jest odpowiedzialna za zdjęcia artystów i materiały promujące pokazy. Obecnie fotografuje biznesmenów oraz modeli do reklam i broszurek biznesowych.