OLYMPUS >

GALERIA PRO

Takehiko Nakafuji

Takehiko Nakafuji

Paryż to urzekające miasto pełne tajemnic. Jest scenerią sławnych zdjęć wielu fotografów oraz tematem wielu moich prac, wykonanych podczas wizyt w tym wspaniałym mieście.Tym razem do Paryża zabrałem ze sobą aparat OM-D E-M1 Mark II, ponieważ pragnąłem uwiecznić na zdjęciach moją miłość i uwielbienie dla tego miasta. Podczas fotografowania starałem się dostrzegać otaczające mnie detale i komunikować się z ludźmi, którym robiłem zdjęcia.

Gdy pierwszy raz wziąłem do rąk aparat E-M1 Mark II, zaskoczyła mnie solidna konstrukcja jego korpusu i to, że tak pewnie się go trzyma, pomimo niewielkich rozmiarów. Aparat jest dobrze wykonany, jego obsługa została usprawniona, jest przejrzysta i szybka, co daje wyjątkowo wysoki komfort pracy. Tryb szybkich zdjęć seryjnych jest zadziwiający. Zaawansowane parametry techniczne zapewniają niezawodność, więc bez obaw można stawiać przed sobą nowe wyzwania. Szczególnie doceniam znaczne zwiększenie szybkości autofokusa, dzięki któremu, przechadzając się uliczkami, mogłem robić zdjęcia nawet w nieoczekiwanych sytuacjach. Ten bezpretensjonalny, niepozorny aparat o niewielkich rozmiarach nie krępuje fotografowanych osób, niezależnie od tego, czy robię zdjęcie portretowe, czy uwieczniam scenkę na rogu ulicy.

E-M1 Mark II pozwolił mi poznać Paryż, jakiego wcześniej nie znałem.

Takehiko Nakafuji

Takehiko Nakafuji

Japonia

Nakafuji, absolwent Tokyo Visual Arts, prowadzi w Tokio Galerię Niepce. Opublikował albumy ze swoimi zdjęciami, między innymi STREET RAMBLER, a jego prace można zobaczyć na międzynarodowych wystawach. Jest m.in. laureatem 24 edycji Tadahiko Hayashi Awards.