OLYMPUS >

GALERIA PRO

Shin Yamagishi

Shin Yamagishi

W końcu miałem okazję wypróbować ten długo wyczekiwany flagowy model. Trudno mi zliczyć, ilu aparatów cyfrowych Olympus używałem w swojej karierze. Najwyraźniejsze wspomnienia wiążą się z modelem E-20, który stał się moim głównym narzędziem pracy. Od tego czasu minęły dekady i wciąż fotografuję, czekając z zaciekawieniem na nowe aparaty, które pojawiają się co roku.

Tym razem mam poczucie, że trzymam w rękach aparat cyfrowy stworzony z myślą o profesjonalistach.

Te zdjęcia wykonałem w pobliżu przedmieść Obihiro na wyspie Hokkaido. Ponieważ pełnię rolę Ambasadora Turystycznego Tokachi Obihiro, odwiedzam te rejony około pięciu razy w roku. Bardzo ucieszyła mnie możliwość fotografowania okolic, które pozostawiły trwały ślad w mojej pamięci. Moje doświadczenie fotograficzne jeszcze nigdy nie było tak pomocne. W dzisiejszych czasach, gdy dzięki nowoczesnym aparatom każdy może zrobić zdjęcie, powinniśmy zadać sobie pytanie, co, jako profesjonaliści, możemy przekazać za pośrednictwem naszych fotografii.

Nowy aparat E-M1 Mark II nie jest ani za duży ani za mały dla zawodowego fotografa — ma wprost idealne rozmiary. Ma, oczywiście, moje ulubione filtry artystyczne, i od pierwszego zdjęcia miałem wrażenie, że aparat i ja dobrze się znamy. Czucie przycisku migawki absolutnie nie rozczarowuje. Łatwo przypinana lampa błyskowa FL-900R zapewnia duże natężenie światła oraz krótki czas ładowania. Nie mogę się już doczekać, aż kupię ten sprzęt i będę mógł wykorzystywać go w pracy.

Shin Yamagishi

Shin Yamagishi

Japonia

Yamagishi specjalizuje się w portretach aktorów, gwiazd popu i sportowców. Jego zdjęcia trafiają do reklam, albumów modeli, kolekcji zdjęć czy magazynów. Opublikował ponad 350 kolekcji zdjęć, często gości w rozmaitych programach telewizyjnych i w innych mediach. Zdjęcia zrobione przez niego podczas znanych wyścigów konnych Hokkaido Ban'ei można podziwiać na wystawach oraz w książkach. Jest również Ambasadorem Turystycznym Tokachi oraz członkiem Japońskiego Stowarzyszenia Zawodowych Fotografów.